Technologia służąca Tobie i Środowisku

Wizja

Wizja Smart Cities sp. z o.o. charakteryzuje się głównymi cechami:

 • specjalizacja w zakresie IOT dla obszarów obsługi Społeczeństwa i Środowiska
 • budowa i rozwój ekonomicznie odpowiedzialnej firmy, wraz z szacunkiem dla wartości jej interesariuszy
 • tworzenie firmy o długotrwałym wzroście kapitałowym poprzez zdobywanie rynku BtP oraz zwiększaniu udziału rynku do 5 % do 2020 roku Ekspansja działalności firmy na rynki europejskie i związane z tym czynności promocyjne w najbliższych latach. Smart Cities sp. z o.o. planuje szeroko zakrojone działania w zakresie wsparcia komunikacyjnego w całym obszarze rynku publicznego w Polsce
 • firma dzięki swojemu działowi badań i rozwoju stworzyła oraz tworzy unikalne produkty IT o pionierskim charakterze rynkowym. Daje to firmie Smart Cities sp. z o.o. odpowiednio dużą przewagę technologiczną na najbliższe 5 lat. Smart Cities sp. z o.o. rozpoczęła prace nad dwoma kolejnymi produktami, które mają synergicznie zbudować dużą przewagę konkurencyjną i dalszy dowód misji firmy
 • polityka kadrowa oraz organizacji firmy kształtowana jest w kierunku wysoko wyspecjalizowanej i odpowiedzialnej kadry oraz tworzenia systemów wewnętrznych relacji operacyjnych z minimalizacją szkodliwości dla Środowiska. Cała kadra firmy zapewnia silny i trwały rozwój do 2020 roku. Smart Cities sp. z o.o. ma zamiar rozwijać się personalnie w zakresie dystrybucji oraz promocji gotowych i przyszłych jej produktów IOT.

Działania operacyjne i rozwojowe

Smart Cities tworzy przyjazną atmosferę dla polskich i zagranicznych startup’ów, powiększając gamę produktów IT, nowych technologii społecznościowych, wykorzystując wszystkie możliwości IOT (internet of things – internet rzeczy).

W firmie na co dzień usprawniamy wdrożone inteligentne systemy dla miast, wykorzystując własny dział badań i rozwoju urządzeń oraz oprogramowania. Dzięki naszym Klientom, a także wzrastającym potrzebom rynku, stawiamy sobie poprzeczkę dość wysoko.

Nasza polityka cenowa lower price, wraz ze strategią masowej, lepszej jakości, codziennie daje optymalne rezultaty i satysfakcję naszego klienta. Liczymy, że wdrożone przez nas modele biznesowe, ułatwiające szybsze pozyskanie wyższej jakości towaru, likwidując barierę wejścia kapitałowego, spowoduje uzyskanie szybkich efektów ekonomicznych i społecznych u naszych klientów.

Nasz rozwój na lata 2017-2020 jest trzykierunkowy:

 • wewnętrzny – BiR
 • pozyskiwanie Startup’ów
 • ekspansja do innych rynków: europejskich i pozaeuropejskich

Jeżeli macie Państwo pomysł, idee lub przykład zbadanej już technologii, którą chcecie rozwinąć i wdrożyć docelowo, chętnie się z Państwem skontaktujemy, przy pomocy zakładki „Kontakt”.

Nasi klienci

My dla środowiska

Trochę o zasobach wody

Ogólne zasoby wodne to przede wszystkim otwarte zbiorniki, występujące na naszej planecie. Są one ogromne, bowiem zajmują aż 72% powierzchni kuli ziemskiej. Z prostej matematyki wynika, że pozostałą część stanowić będą lądy (około 28%).

Z dostępnych danych statystycznych możemy wywnioskować, że na 100% wody, znajdującej się na Ziemi, tylko 2,5% stanowi woda słodka, czyli zdatna do picia. Zdecydowana większość – 97,5 %, to woda słona, a jej lwią część stanowią oceany.

Przejdźmy zatem do zasobu, którego używamy na co dzień. Wodę słodką – bo o niej mowa – dzielimy na powierzchniową i atmosferyczną, na lodowce, a także na tę znajdującą się wewnątrz ziemi. W osłupienie mogą wprawić jednak proporcje. Aż 68,7%, to zamarznięte bryły lodowe! Około 30,1% to wody znajdujące się wewnątrz ziemi, a zaledwie 0,4% stanowią rzeki, jeziora czy stawy. O tym jednak za chwilę.

Jeżeli wiemy już, w jaki sposób klasyfikujemy wodę słodką, spróbujmy scharakteryzować wodę powierzchniową i atmosferyczną. Najwięcej, bo aż 64,5% stanowią jeziora. Wody występujące w glebie, bagna i trzęsawiska oraz atmosferyczne (m.in deszcz), zajmują odpowiednio 12,2%, 8,5% i 9,5%. Kolejnym zaskoczeniem może być to, że rzeki – których na pozór bardzo dużo – stanowią jedynie 1,6% ogółu wód powierzchniowych i atmosferycznych. Pozostała część 0,8%, to woda zawarta w roślinach i zwierzętach.

Cała masa cieczy

1 386 000 000 kilometrów sześciennych wody znajduje się w zamkniętym systemie Ziemi. Niemal nic z tego nie ubywa, bardzo niewiele może też przybyć. Miejscowe jej braki wynikają wyłącznie z przemieszczania zasobów wody po planecie.

Kto opływa w dostatki – czyli największe odnawialne zasoby H2O.

Bardzo wyraźnym liderem w prezentowanym zestawieniu jest Brazylia. Tam odnawialne zasoby wody stanowią aż 8233 km3. Drugie miejsce przypada naszym wschodnim sąsiadom – Rosjanom (4498 km3), natomiast na najniższym stopniu podium melduje się Kanada (3300 km3). Jak na tle przedstawionych państw, wypada Polska? Mówiąc brutalnie – bardzo słabo! Znajdujemy się daleko w tyle, z zaledwie 65 km3 odnawialnych zasobów wodnych.

WIRTUALNA WODA

Średnio każdy z nas zużywa około 400 litrów wody w ciągu dnia. Spośród ogółu czynności, które wykonujemy na co dzień, poniżej wybraliśmy te, które wymagają największej ilości zużycia wody (wartości podane są w przybliżeniu):

 • WC: 20-40 litrów
 • kąpiel: 140 litrów
 • prysznic: 95-140 litrów
 • pranie: 130-200 litrów
 • mycie samochodów: 20-100 litrów.

„Wodożerni” Amerykanie

Każdy z nas zostawia na ziemi swój własny wodny odcisk stopy. Oznacza on ilość wody zużytej do produkcji żywności i innych przedmiotów konsumpcyjnych przez jedną osobę w danym kraju. W tym zestawieniu dominują Amerykanie. W Stanach Zjednoczonych na jedną osobę w ciągu roku przypada aż 2483 m3 wody. Następni są Grecy (2389 m3) Malezyjczycy (2344 m3) oraz Włosi (2322 m3), gdzie – jak możemy zaobserwować – różnice są niewielkie.

W Polsce, w ciągu roku, na jedną osobę przypada 1103 m3, natomiast w Jemenie (w którym wody brakuje) zaledwie 619 m3.

Co Robimy

 • wdrażamy systemy zarządzające zasobami wody, co prowadzi do oszczędności
 • wdrażamy systemy zarządzające ściekami, ograniczamy wycieki
 • uczestniczymy w programach dla szkół “uczcie się pić wodę naturalną” (Smart Station)
 • tworzymy programy edukacyjne w branży energetycznej, wodno-kanalizacyjnej i cieple

Skontaktuj się z nami

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o ich przesłanie.
Z przyjemnością udzielimy Państwu pełnej odpowiedzi.

6 + 13 =

Biuro Obsługi Klienta

ul. Krucza 16/22, 00-526 Warszawa
+48 22 873 87 25
bok@smartcities.pl

Smart Cities Sp. z o.o.

ul. Krucza 16/22, 00-526 Warszawa
NIP 781 187 76 63
KRS 0000414294

Godziny otwarcia

Pn-Pt: 9:00 – 17:00